Powodzenia na szkoleniu - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Powodzenia na szkoleniu

Data publikacji 19.04.2016

W Centrum Szkolenia Policji zainaugurowano kolejną edycję szkolenia zawodowego podstawowego. 164 policjantów z województw: kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, śląskiego i zachodniopomorskiego, przez blisko pół roku, będzie uczestniczyło w swoim pierwszym policyjnym przeszkoleniu.

     Po wprowadzeniu sztandaru Centrum Szkolenia Policji, odegraniu hasła Wojska Polskiego, w imieniu Komendant Centrum Szkolenia Policji, głos zabrał mł. insp. Grzegorz Perz – Kierownik Zakładu Służby Prewencyjnej. W swoim wystąpieniu powiedział m.in., że szkolenie zawodowe podstawowe, to odpowiedni czas, by jak najlepiej wykorzystać predyspozycje zawodowe nowoprzyjętych policjantów i właściwie ukształtować ich postawy zawodowe. Nawiązał przy tym do słów składanej przez policjantów roty ślubowania i podkreślił szczególny charakter tego zawodu. Wyraził też przekonanie, że nauczyciele policyjni CSP, jak zawsze, z ogromnym zaangażowaniem będą dzielić się ze słuchaczami swoją wiedzą i doświadczeniem, a półroczny pobyt w Centrum zaowocuje odpowiednim przygotowaniem młodych funkcjonariuszy do wykonywania obowiązków służbowych.

     Następnie mł. insp. Włodzimierz Nienałtowski – Kierownik Zakładu Służby Kryminalnej, odczytał list Komendanta Głównego Policji, skierowany do słuchaczy rozpoczynających szkolenie. Później, po oficjalnej części uroczystości, wygłosił wykład na temat etyki zawodowej oraz znaczenia praw i wolności człowieka w codziennej służbie.

     Od jutra proces edukacji zawodowej na szkoleniu rusza pełną parą. Wszystkim słuchaczom życzymy wytrwałości i samych sukcesów.

hg

zdj. Mariusz Mazewski/ZSS