Jeziora już czekają - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jeziora już czekają

Data publikacji 12.04.2016

11 kwietnia w Bazie Szkoleniowej Policji w Kalu zostały zwodowane łodzie motorowe przeznaczone do szkoleń policjantów wykonujących zadania na wodach i terenach przywodnych. Rozpoczął się sezon żeglugowy.

     Centrum Szkolenia Policji dysponuje dziewięcioma jednostkami pływającymi, na których słuchacze uczą się i doskonalą swoje umiejętności z zakresu prowadzenia łodzi służbowej. Uczestnicy kursów specjalistycznych realizowanych w Centrum mogą korzystać z różnego rodzaju łodzi, w które wyposażona jest Policja. Do dyspozycji mają także małe pontony wyposażone w silniki doczepne, skutery wodne z platformami do transportu osób poszkodowanych oraz duże łodzie z mocnymi silnikami wykorzystywane do patrolowania śródlądowych dróg wodnych.

     Przedstawiciele Zakładu Szkoleń Specjalnych i Wydziału Zaopatrzenia i Transportu CSP przeprowadzili przegląd wszystkich jednostek pływających. Po zakończeniu prac komisji można już rozpocząć sezon żeglugowy i szkolenia przyszłych wodniaków.

     Wszystkim uczestnikom tegorocznych kursów życzymy stopy wody pod kilem. Do zobaczenia na wodach Wielkich Jezior Mazurskich.

tekst: asp. szt. Łukasz Długołęcki/ZSS

zdj.: mł. insp. Robert Rodziewicz/Kierownik ZSS