Kolejny sukces wykładowców Zakładu Interwencji Policyjnych - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny sukces wykładowców Zakładu Interwencji Policyjnych

Data publikacji 11.04.2016

7 kwietnia w Warszawie, na strzelnicy Komendy Głównej Policji, odbyły się zawody w ramach V edycji „Ogólnopolskiego Maratonu Strzeleckiego Funkcjonariuszy i Żołnierzy”. Organizatorem rywalizacji zawodników reprezentujących służby mundurowe było Centralne Biuro Antykorupcyjne.

     Do udziału w zawodach zostali zaproszeni zawodnicy ze służb resortu spraw wewnętrznych, przedstawiciele Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Służby Celnej, Służby Wywiadu Wojskowego, Żandarmerii Wojskowej oraz Służby Więziennej. Łącznie w zawodach uczestniczyło 43 zawodników i zawodniczek, a wszyscy mieli szansę sprawdzić swoje umiejętności w czterech konkurencjach. W każdej z nich była konieczna wymiana magazynka, szybkość – zarówno w oddawaniu strzałów, jak i podczas pokonywania poszczególnych odcinków torów strzeleckich oraz precyzja. Zawodników klasyfikowano indywidualnie i drużynowo.

     W warszawskich zawodach uczestniczyli także wykładowcy Zakładu Interwencji Policyjnych Centrum Szkolenia Policji. Naszą jednostkę reprezentowali:

  1. podinsp. Grzegorz Zipper;
  2. podkom. Hubert Kowalik;
  3. asp. Albert Piórkowski;
  4. mł. asp. Lechosław Słupski.

     Zawodnicy CSP startowali wyłącznie w klasyfikacji indywidualnej. W niezwykle wyrównanej rywalizacji zawodników zwyciężył reprezentant Centralnego Ośrodka Szkolenia Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, natomiast 2. i 3. miejsce na podium zajęli legionowscy strzelcy – odpowiednio podinsp. Grzegorz Zipper i asp. Albert Piórkowski.

     Zawody zorganizowane w charakterze wieloboju strzeleckiego stanowiły nie tylko okazję do wyłonienia najlepszych, lecz były także doskonałą okazją do wymiany doświadczeń w zakresie organizacji strzeleckich przedsięwzięć szkoleniowych w poszczególnych służbach.

tekst i zdjęcia: asp. Albert Piórkowski/ZIP