Służą i chronią - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Służą i chronią

Data publikacji 09.03.2016

Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. Anna Rosół nagrodziła trzech funkcjonariuszy i pracownika szkoły za wzorową postawę i inicjatywę na rzecz bezpieczeństwa obywateli. Wyprowadzenie kobiety z płonącego budynku, udzielenie pomocy dziecku ze schorzeniem kardiologicznym i wreszcie zatrzymanie, w czasie wolnym od służby, nietrzeźwego kierowcy – to zachowania, które zasługują na szczególne uznanie.

     O bohaterskiej postawie mł. asp. Łukasza Wilczaka z Zakładu Szkoleń Specjalnych, związanej z udziałem w akcji pożarniczej, pisaliśmy na stronie internetowej CSP już wcześniej (Trudny trening, 20.01. br.). W niedługim czasie po tamtych wydarzeniach Łukasz wraz ze swoim kolegą st. asp. Wojciechem Kucykiem oraz Marzeną Walczewską, pracownikiem Sekcji Ochrony Informacji Niejawnych i Kontroli wracali z zajęć dydaktycznych, które odbywały się poza siedzibą jednostki. Dojeżdżając do CSP zauważyli, leżące na chodniku dziecko. Natychmiast zatrzymali pojazd i pobiegli w kierunku leżącego. Okazało się, że jest to 11-letni chłopiec ze schorzeniem kardiologicznym, powodującym u niego m.in. omdlenia. Po udzieleniu pomocy i skontaktowaniu się z przebywającą w pracy  matką chłopca, przekazano go pod opiekę babci.

     Kolejny wyróżniony dziś policjant, to asp. szt. Andrzej Słupecki z Zakładu Ruchu Drogowego. Będąc już po zakończonej służbie zatrzymał, na terenie Legionowa, nietrzeźwego kierowcę. Sprawą zajęli się policjanci KPP Legionowo. Zapewne dzięki zdecydowanej postawie i determinacji asp. szt. Andrzeja Słupeckiego udało się uniknąć nieszczęścia na drodze.

     Wszystkim naszym bohaterom przekazujemy słowa uznania za okazane zaangażowanie i prezentowane postawy zawodowe.

hg

zdj. Mariusz Mazewski/ZSS