„Narkotykowy” pociąg

Data publikacji 29.01.2016

Zgodnie z programem nauczania, na kursie specjalistycznym dla przewodników psów do wyszukiwania zapachów narkotyków („SEN-2/15”) zostało przeprowadzone zaliczenie trzeciego etapu szkolenia. Sprawdzanie wiedzy i umiejętności odbyło się na terenach należących do spółki Koleje Mazowieckie.

Dzięki współpracy z „kolejarzami” była możliwość przeprowadzenia zajęć sprawdzających postępy w tresurze psów. Pod czujnym okiem opiekuna kursu podinsp. Mariusza Prokopczyka, na bocznicy kolejowej w Warszawie przy ul. Chłopickiego, 14 policjantów ze swoimi psami przystąpiło do przeszukania pomieszczeń stojącego tam pociągu osobowego, w celu odszukania miejsc ukrycia substancji narkotycznych. Mimo nowego miejsca wszystkie psy pomyślnie zaliczyły ten etap szkolenia, co bardzo dobrze wróży na dalszą drogę.

Poza umiejętnościami związanymi z przeszukaniem pociągu w celu odnalezienia zapachu narkotyków, ocenie zostały również poddane elementy z posłuszeństwa ogólnego, wymagane na tym etapie szkolenia.

Dariusz Ratajczak/ZKP

zdj.: Jakub Rebs/ZKP