Zakończenie SZP-3/15 - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zakończenie SZP-3/15

Data publikacji 26.01.2016

We wtorkowy poranek, w Centrum Szkolenia Policji 97 słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego przystąpiło do egzaminu końcowego. Przed nimi jeszcze obowiązkowe praktyki w Oddziałach Prewencji Policji – 37 służb w ciągu 51 dni. A później kolejna grupa młodych policjantów zasili jednostki terenowe Policji.

     W uroczystości zakończenia szkolenia uczestniczyła p.o. Komendanta insp. Anna Rosół oraz kadra kierownicza i dydaktyczna szkoły.

     W swoim wystąpieniu insp. Anna Rosół pogratulowała słuchaczom osiągnięć w nauce. Podkreśliła, że wykonywanie zawodu policjanta wiąże się z ciągłym doskonaleniem umiejętności. Przypomniała również, iż proces ten odbywa się nie tylko w jednostkach szkoleniowych Policji, ale także poprzez samokształcenie.  Nawiązała też do roty ślubowania policjanta i zaapelowała, by wszyscy funkcjonariusze wypełniali jej słowa w każdym dniu służby.

     W czasie uroczystości kończącej szkolenie 11 osób zostało wyróżnionych listami gratulacyjnymi. To forma uznania za szczególne zaangażowanie w realizację dodatkowych zadań służbowych o charakterze organizacyjnym i wspomagającym funkcjonowanie grupy szkoleniowej, a także za prezentowanie właściwej postawy zawodowej. Natomiast laureaci Turnieju Par Patrolowych zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami.

     Wszystkim absolwentom serdecznie życzymy sukcesów w służbie oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i oczywiście zapraszamy do CSP na kursy specjalistyczne!   

hg

zdj. Mariusz Mazewski/ZSS