Nowe kursy dla przewodników psów służbowych - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe kursy dla przewodników psów służbowych

Data publikacji 25.01.2016

Z początkiem nowego roku w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach rozpoczęło się doskonalenie zawodowe dla policjantów –przewodników psów służbowych. Spośród bogatej oferty szkoleniowej Zakładu dwa kursy są nowością – po raz pierwszy przygotowują psy do działań bez kagańca.

     Są to kursy specjalistyczne dla przewodników psów patrolowo-tropiących do działania bez kagańca (SEPT-1/16) oraz dla przewodników psów patrolowych do działania bez kagańca (SEP-1/16). Uczestniczy w nich w sumie 12 przewodników z psami.

     Pierwsze dni w Sułkowicach to przede wszystkim czas na przyzwyczajenie się czworonogów do opiekunów, a także do nowego miejsca i warunków. Zgodnie z programami nauczania, policjanci będą przygotowywani do wykonywania zadań z psami, m.in. nauczą się, w jaki sposób rozwinąć a następnie utrzymać ich sprawność użytkową w zakresie posłuszeństwa ogólnego, pokonywania przeszkód terenowych, ćwiczeń obrończych oraz tropienia śladów ludzkich (dot. SEPT).

     Chociaż nauka pokonywania przeszkód terenowych przez psy zaczyna się od bardzo łatwych ćwiczeń, to jednak początki są na tyle trudne, że bez odpowiedniej współpracy z przewodnikiem się nie obędzie. Praca z psem służbowym jest specyficzną i niełatwą policyjną służbą, jednak cierpliwość i zaangażowanie przewodników przynoszą oczekiwane rezultaty. Jesteśmy przekonani, że również uczestnicy kursów SEPT-1/16 SEP-1/16 zdobędą wiedzę, która pozwoli odnosić im  sukcesy w służbie. Serdecznie tego wszystkim życzymy.

Tekst i zdjęcia : asp. Dariusz Ratajczak / ZKP