Trudny trening - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trudny trening

Data publikacji 20.01.2016

Życie pisze niekiedy bardzo zaskakujące scenariusze, o czym przekonał się nasz kolega z Zakładu Szkoleń Specjalnych, kiedy w trosce o swoją kondycję fizyczną wybrał się na popołudniowy trening. Jak zawsze z ogromnym zaangażowaniem wykonywał swój plenerowy zestaw ćwiczeń. Nagle, nad jedną z posesji, zauważył kłęby dymu. Bez chwili zastanowienia udał się w jej kierunku. Okazało się, że pali się budynek mieszkalny, a w jego drzwiach stoi bezradna starsza kobieta.

     Mł. asp. Łukasz Wilczak wyprowadził poparzoną i przerażoną mieszkankę z budynku. Mimo trudności w nawiązaniu kontaktu z poszkodowaną, udało mu się ustalić, że w miejscu pożaru nie ma innych osób. Po udzieleniu kobiecie pierwszej pomocy, zawiadomił straż pożarną i poprosił o wezwanie karetki pogotowia ratunkowego. Później uczestniczył też w zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomagał organizować objazdy.

     Dzięki zdecydowanej reakcji mł. asp. Łukasza Wilczaka  akcja pożarnicza przebiegła szybko i sprawnie, a co najwazniejsze udało się zapobiec tragedii.

     Łukaszu, z ogromną przyjemnością składamy Ci serdeczne podziękowania za okazane zaangażowanie i poświęcenie.

     Mł. asp. Łukasz Wilczak pracuje na stanowisku mł. wykładowcy w Zespole Minersko-Pirotechnicznym w Zakładzie Szkoleń Specjalnych. Realizuje zajęcia dydaktyczne z zakresu minerstwa-pirotechniki na szkoleniach zawodowych podstawowych, kursach specjalistycznych i innych formach doskonalenia zawodowego.

 

hg

zdj. Mariusz Mazewski/ZSS