Warsztaty w Sułkowicach - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Warsztaty w Sułkowicach

Data publikacji 15.01.2016

Pierwsze w tym roku edycje warsztatów doskonalących sprawność użytkową psów patrolowo-tropiących (WSPPT-1/16) oraz psów do wyszukiwania zapachu materiałów wybuchowych (WSPMW-1/16) już za nami. W Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, od 11 do 15 stycznia swoje umiejętności prezentowało 16 przewodników z psami służbowymi.

     Podczas kilku dni zajęć instruktorzy ZKP prowadzili ćwiczenia z posłuszeństwa indywidualnego i zbiorowego, pokonywania przeszkód terenowych, tropienia śladów ludzkich oraz elementy z pozoracji i ćwiczeń obronnych. Miało to na celu wzmocnienie u psów nabytych umiejętności oraz poprawienie sprawności podczas pełnienia służby w jednostkach terenowych. Ćwiczenia realizowano głównie w pomieszczeniach ZKP i na pobliskich terenach.

     Warsztaty, dla wszystkich uczestników, były bardzo dobrą okazją do uaktualnienia wiedzy teoretycznej o nowe przepisy , a także do przedyskutowania i rozwiązania problemów związanych ze służbą z psem. Na zakończenie każdy otrzymał zaświadczenie o ukończeniu warsztatów oraz stosowny wpis w książce psa służbowego Policji.

Tekst i zdjęcia : asp. Dariusz Ratajczak / ZKP