Ogólnopolska Liga Strzelecka - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ogólnopolska Liga Strzelecka

Data publikacji 03.12.2015

Podobnie jak w roku ubiegłym Komenda Główna Policji, Straż Graniczna oraz Biuro Ochrony Rządu, przy znacznym wsparciu Stołecznej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA, podjęły się organizacji „II Ogólnopolskiej Ligi Strzeleckiej Funkcjonariuszy i Żołnierzy pod Honorowym Patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych”.

     Do drugiej edycji zawodów przystąpili funkcjonariusze i żołnierze niemal wszystkich formacji. Idea, jaka przyświeca organizatorom przedsięwzięcia, to stworzenie warunków do poznania się i wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami zawodów.

     Zawody zostały rozegrane w trzech etapach. Gospodarzem pierwszych zmagań uczestników ligi była Komenda Główna Straży Granicznej. Zawody rozegrano wiosną na strzelnicy kulowej Komendy Głównej Policji przy ul. Iwickiej w Warszawie. Druga tura, której gospodarzem było Biuro Ochrony Rządu odbyła się w lecie na strzelnicy w Raduczu, natomiast gospodarzem jesiennej tury rywalizacji najlepszych strzelców była Komenda Główna Policji, a zawody ponownie odbyły się na strzelnicy przy ul. Iwickiej w Warszawie. W ostatnich tegorocznych zmaganiach ligi wzięli udział również reprezentanci Centrum Szkolenia Policji: podinsp. Grzegorz Zipper, asp. szt. Marek Walczak i asp. szt. Radosław Rogowski. W klasyfikacji indywidualnej, w której uczestniczyło 134 zawodników, najlepszy rezultat uzyskał podinsp. Grzegorz Zipper. Wykładowca Zakładu Interwencji Policyjnych zajął wysokie 4. miejsce.

podinsp. Grzegorz Zipper/ZIP