Wodniacy ćwiczyli - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wodniacy ćwiczyli

Data publikacji 02.12.2015

W Bazie Szkoleniowej Policji w Kalu k/Węgorzewa, Zastępca Komendanta CSP insp. Anna Rosół i Kierownik Zakładu Szkoleń Specjalnych mł. insp. Robert Rodziewicz uczestniczyli w zakończeniu ostatniej w tym roku edycji „Kursu specjalistycznego dla policjantów prowadzących łodzie służbowe w trudnych warunkach atmosferycznych”.

     Zajęcia na kursie realizowane były w dzień i w nocy. Szybko zapadający zmierzch oraz warunki atmosferyczne – mgła i deszcz często występujące w tym okresie, podnosiły stopień trudności ćwiczeń, które wykonywali słuchacze.

     W trakcie zajęć policjanci mieli możliwość poznania urządzeń nawigacyjnych, takich jak GPS-y, echosondy i radary. Wykorzystywali je w czasie symulowanych akcji poszukiwawczych, lokalizując pozycję swoją i poszkodowanych, dodatkowo posługując się mapami żeglarskimi. W trakcie kursu instruktor MSR Okartowo i ratownicy zrzeszeni w grupie For Rescue z gdyńskiego i sopockiego WOPR przybliżyli słuchaczom tematykę obsługi i wykorzystywania skuterów wodnych wyposażonych w platformy do podejmowania z wody i transportowania poszkodowanych. Kolejnym etapem doskonalenia umiejętności pływania na skuterze wodnym było zatrzymywanie i kontrola jednostek pływających oraz abordaż. Dodatkowo, na kursach realizowanych w tym roku, zapoznali naszych słuchaczy z metodami bezpiecznego opuszczania tonącego samochodu.

     Wszystkim absolwentom kursu życzymy spokojnej służby na wodach.

asp. szt. Łukasz Długołęcki/ZSS

zdj. mł. asp. Grzegorz Skubich i sierż. szt. Piotr Konstantynowicz/ZSS