Międzynarodowe szkolenie w CSP - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 09.10.2007

„Synteza i profilowanie narkotyków” to temat ostatniego w tym roku szkolenia w ramach oferty Polskiej Policji dla krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Do Centrum przybyło 21 uczestników z siedmiu państw, których przez trzy dni szkolić będą polscy policjanci z CLK KGP.

 

zdjęcie Szkolenie rozpoczęło się dzisiaj, uroczystym otwarciem, którego dokonała zastępca komendanta Centrum podinsp. Anna Rosół. Uczestniczy w nim 21 milicjantów i policjantów z Litwy, Czech, Republiki Mołdowy, Białorusi, Rosji i Ukrainy. Bierze w nim też udział 8 uczestników krajowych z Laboratoriów Kryminalistycznych Komend Wojewódzkich, Komendy Stołecznej i CLK KGP.

Zajęcia poprowadzą eksperci z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego KGP, którzy podzielą się swoją wiedzą z zagranicznymi uczestnikami na temat syntezy i profilowania narkotyków. Nie jest to pierwsze takie spotkanie. Polska Policja w ramach oferty dla krajów Europy Środkowo-Wschodniej od 1999 roku prowadzi szkolenia dla policjantów i milicjantów - w większości zza wschodniej granicy. Odbywają się one niezmiennie w Międzynarodowym Centrum Szkoleń Specjalistycznych Policji CSP.

zdjęcie Dzisiejsze spotkanie zamknie tegoroczny cykl czterech szkoleń, a w roku przyszłym zaplanowane są kolejne cztery. Tym razem tematem wiodącym jest przestępczość narkotykowa. Nasi goście wysłuchają wykładu na temat kryminalistyki w Polsce i jej roli w Policji, a następnie przejdą do tematu wiodącego. Poznają światowe trendy narkotykowe, a polscy policjanci podzielą się i nimi informacjami na temat naszych rodzimych nielegalnych laboratoriów i produkcji narkotyków. Sporo czasu również zostanie poświęconego samym narkotykom syntetycznym.

zdjęcie  

Ceremonia zamknięcia szkolenia i rozdanie świadectw jego uczestnikom odbędzie się 12.10.2007 r. o godz. 13.00 w sali konferencyjnej B Wydziału MCSSP z udziałem Zastępcy Dyrektora Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego KGP nadkom. Romana Warchoła i Komendanta CSP.

Anna Galant,rzecznik CSP
zdjęcia Sławomir Gancowski ZTK