Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mistrzostwa Policji w Judo zakończone

Data publikacji 26.10.2015

W dniu 23 października 2015 r. w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie do rywalizacji w Mistrzostwach Policji w Judo stanęli przedstawiciele Policji oraz innych zaproszonych służb mundurowych. W Mistrzostwach udział wzięli zawodnicy z 15 reprezentacji jednostek organizacyjnych Policji, Biura Ochrony Rządu, Służby Więziennej, Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej.

Tegoroczna edycja została przygotowana dzięki udanej współpracy Centrum Szkolenia Policji, Zarządu Szkolnego Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Policji i Legionowskiego Towarzystwa Sportowego, popularyzującego judo w środowiskach lokalnych.

CSP już po raz piąty zorganizowało imprezę poświęconą dyscyplinie sportowej bliskiej służbom mundurowym. Judo bowiem, jako sport, a zarazem sztuka walki z dalekiej Japonii, od początku jest elementem nauczania w programach kursów Policji, BOR, Służby Więziennej, Straży Granicznej czy Straży Pożarnej. Mamy nadzieję, że profesjonalnie przygotowane zawody pozostawią dobre wspomnienia, a walka, jaką na co dzień podejmują funkcjonariusze zawsze kończyła się ich zwycięstwem.

Najlepszą zawodniczką  Mistrzostw została Monika Janos z KWP w Katowicach, zwyciężczyni kategorii powyżej 63 kg, która w pięknym stylu triumfowała we wszystkich pojedynkach przez Ippon (najwyższa punktacja w judo). Tytuł najlepszego zawodnika zdobył Marcin Pilarski, były reprezentant Polski, również z KWP w Katowicach, zwycięzca  w kategorii wagowej do 73 kg. Policjant wygrał wszystkie walki przed czasem i tym samym potwierdził swoją wysoką formę.

Podczas zawodów miała również miejsce wystawa broni zorganizowana przez Legionowskie Towarzystwo Sportowe sekcja Miłośników Oręża i Fortyfikacji Polskich.