Pojechali po medale - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pojechali po medale

Data publikacji 19.10.2015

Judocy Legionowskiego Towarzystwa Sportowego i Sekcji Judo z Wieliszewa udanie rywalizowali w rozegranych 17 października, XV Mistrzostwach Polski Judo Masters w Sobótce. Reprezentacja Legionowa i Wieliszewa, licząca pięciu zawodników w wieku powyżej 30 lat (tzw. mastersów) przywiozła pięć medali.

     Dotychczas często słyszeliśmy o udanych występach legionowskich judoków w kategoriach dzieci, tym razem mieliśmy możliwość podziwiać emocjonujące pojedynki najstarszych wychowanków trenerów Grzegorza Leśniaka oraz Anny i Jacka Kuźmińskich. Zorganizowane z rozmachem zawody w Sobótce pod Wrocławiem zgromadziły niebagatelną, ponad dwustuosobową, grupę zawodników z całego kraju oraz reprezentację Litwy, Austrii i Czech. Prawdziwą furorę zrobili nasi mastersi – zawodnicy w wieku od ponad 30 lat (M1) do nawet 70 (M8). W ubiegłym roku Legionowo reprezentował tylko jeden zawodnik LTS-u, w tym była to już grupa trzech panów i, co warte podkreślenia,  dwóch pań. Nasze reprezentantki mimo swojego debiutu w Mistrzostwach Polski pokazały wysoką formę i zdobyły wspaniałe medale za pierwsze miejsce w kategorii (F1) Dominika MATEUSZCZYK i za drugie w kategorii (F3) Anna TOMASZEWSKA. Wśród panów kolejno: złoty medal zdobył trener Jacek KUŹMIŃSKI (M2), brąz wywalczyli Zbigniew WIĘCKOWSKI (M4) i Wiesław WALASIEWICZ (M4).

     Można śmiało powiedzieć, że judo w naszym regionie rozwija się prężnie i co mnie osobiście bardzo cieszy, jest to sport dla każdego – powiedział trener (i tym razem zawodnik) Jacek Kuźmiński. Dzieci i dorośli (niejednokrotnie ich rodzice) realizujący poprzez sport swoje pasje stają się lepszymi ludźmi, mamy na to dowody.

Prezes LTS

Jacek Kuźmiński

http://www.judo-legionowo.pl