Termomodernizacja wybranych obiektów - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Termomodernizacja wybranych obiektów

Data publikacji 25.09.2015

We wrześniu br., skończyła się realizacja ostatniego etapu robót budowlanych polegających na termomodernizacji wybranych obiektów Centrum Szkolenia Policji. Wartość całego przedsięwzięcia wyniosła 3 259 140,00 zł brutto. Prace finansowane są z dotacji uzyskanej z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

     Termomodernizacji podlegały budynki nr 12, 14, 50, 15, 35, 71, 72 na terenie Legionowa oraz budynek nr 1 w Sułkowicach.

     Przeprowadzone prace polegały na ociepleniu stropodachów i ścian zewnętrznych, wymianie pokrycia dachowego, stolarki okiennej i drzwiowej, modernizacji systemu centralnego ogrzewania i podgrzewu ciepłej wody.

     Wykonanie tych robót budowlanych pozwoli na poprawę warunków pracy i pełnienia służby, wypłynie pozytywnie na środowisko naturalne, pozwoli uzyskać oszczędności w zużyciu energii elektrycznej i energii cieplnej oraz podniesienie standardu prowadzania zajęć dydaktycznych, ponieważ 4 z budynków będą przeznaczone na obiekty symulacyjne. Uczyniono pierwszy krok w kierunku stworzenia odpowiednich warunków do prowadzenia tego typu zajęć w jednym kompleksie. Kolejne prace są planowane do prowadzenia w latach kolejnych i są uzależnione od wysokości środków finansowych otrzymanych na ten cel.  

Agnieszka Chojecka/Wydział Inwestycji i Remontów

zdj. Mariusz Mazewski /Zakład Szkoleń Specjalnych

Poniżej przedstawiamy zdjęcia obiektów przed i po termomodernizacji.