Sprawność użytkowa psów służbowych - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawność użytkowa psów służbowych

Data publikacji 21.09.2015

Zakończyła się kolejna odsłona warsztatów doskonalących sprawność użytkową psów służbowych. W Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, 23 funkcjonariuszy zaprezentowało a następnie doskonaliło swoje umiejętności w zakresie pracy z psami patrolowo-tropiącymi, patrolowymi oraz do wyszukiwania zapachów narkotyków.

     Na poligonie, na terenie ZKP przeprowadzono ćwiczenia z posłuszeństwa indywidualnego i zbiorowego oraz pokonywania przeszkód terenowych. Natomiast ćwiczenia obrończe, a także z tropienia śladów ludzkich i wyszukiwania zapachów narkotyków realizowano w koszarach wojskowych w Górze Kalwarii oraz na obszarze skansenu militarnego I Armii Wojska Polskiego w Mniszewie. Taka organizacja zajęć świetnie przygotowuje psa do pracy w zmiennych warunkach i sytuacjach.

     Uczestnicy warsztatów bardzo chwalili sobie pomysł i organizację przedsięwzięcia, wyrażając jednocześnie chęć wzięcia udziału w kolejnych edycjach. Jest to dla nich możliwość sprawdzenia zdolności użytkowej psów podczas działań grupowych, a także okazja do podzielenia się doświadczeniami oraz problemami związanymi ze służbą z czworonogiem.

tekst i zdjęcia: asp. Dariusz Ratajczak / instruktor ZKP