Spotkanie z najmłodszymi - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie z najmłodszymi

Data publikacji 15.09.2015

„Bezpieczne poruszanie się po drogach” to temat zajęć edukacyjnych w przedszkolu „Minieinstein” w Legionowie. 11 września br. policjanci Zakładu Ruchu Drogowego spotkali się z grupą ok. 90-ciu przedszkolaków.

        Wrzesień jest miesiącem, w którym szczególny nacisk kładzie się na bezpieczeństwo najmłodszych uczestnikow ruchu drogowego, pokonujących codziennie drogę do przedszkola czy szkoły. Dlatego maluchy z grup od 3 do 5-latków poznały podstawowe zasady zachowania się na drodze, w tym bezpieczne przechodzenie przez jezdnię. Ponadto policjanci podkreślili obowiązek korzystania z fotelików podczas podróżowania pojazdami oraz korzystanie przez dzieci z kasków ochronnych w czasie jazdy na rowerze.
     Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały rad funkcjonariuszy, chętnie udzielały odpowiedzi na zadawane pytania związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Wykazały się przy tym znajomością numerów alarmowych i umiejętnością wezwania pomocy w sytuacjach zagrożenia.
         Przedszkolaki otrzymały książeczki pt. „Jak być bezpiecznym przedszkolakiem”, ktore pozwolą utrwalić dzieciom poznane podczas zajęć zasady bezpieczeństwa.

 

                                                                                       tekst i zdjęcia mł. asp. Marta Paw/ZRD