Warsztaty z kynologii - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Warsztaty z kynologii

Data publikacji 14.09.2015

W Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach zakończyła się kolejna edycja warsztatów doskonalenia zawodowego dla przewodników psów służbowych. Tym razem w szkoleniu wzięło udział 26 policjantów na co dzień pracujących z psami - do wyszukiwania zapachów narkotyków (11 osób), patrolowo-tropiącymi (11 osób) i po raz pierwszy, do wyszukiwania zapachu zwłok ludzkich (4 osoby).

     Ćwiczenia realizowano w ciekawych i dość trudnych do prowadzenia czynności miejscach, m.in. w zamku książąt mazowieckich w Czersku, gdzie wąskie i strome przejścia oraz głośne echo tworzyły psychologiczną barierę dla psa. Jednak mimo tych niedogodności psy doskonale poradziły sobie z zadaniami.

     Podczas wszystkich dni warsztatów przewodnicy psów służbowych, w szczególności do wyszukiwania zapachów zwłok ludzkich, mogli dokonywać wymiany doświadczeń zdobytych w wielu akcjach i podczas pracy w zróżnicowanym terenie. Wypracowano rozwiązania metodologiczno-taktyczne, pozwalające utrzymać wysoki poziom wiedzy przewodników, jak również wyszkolenia psów służbowych .

     Zainteresowanie tą formą doskonalenia zawodowego jest bardzo duże. Po każdej edycji warsztatów zbieramy opinie, że przypomnienie sobie zasad pracy z psem podczas ćwiczeń wykonywanych pod fachowym okiem instruktora jest świetnym sposobem utrwalania wiedzy i umiejętności.

     Jesteśmy przekonani, że udział w pięciodniowym szkoleniu przyczyni się do jeszcze lepszego wykonywania zadań służbowych przez funkcjonariuszy.

asp. Adam Przybylik/ZKP

zdj. asp. Dariusz Ratajczak  i asp. Adam Przybylik/ZKP