Wodniacy wśród przedszkolaków.

Data publikacji 10.09.2015

Słuchacze kursu specjalistycznego dla policjantów wykonujących zadania na wodach i terenach przywodnych oznaczonego symbolem DZW-3/15 uczestniczyli w nietypowych zajęciach, które zostały przeprowadzone w jednym z legionowskich przedszkoli.

Tematem spotkania było bezpieczeństwo nad wodą. Zajęcia, jak co roku, cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci. Obfitowały w pokazy sprzętu ratowniczego używanego w ratownictwie wodnym, udzielania pomocy osobom poszkodowanym na wodzie, zasad bezpiecznego wypoczynku i zabawy nad wodą. Przyszli wodniacy w zabawny i przystępny sposób zaznajomili przedszkolaków z obowiązującymi zasadami na kąpieliskach i pływalniach. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały i aktywnie uczestniczyły w przeprowadzonych zajęciach.

tekst i zdj.: Piotr Konstantynowicz