Przewodnicy aktualizują swoją wiedzę i umiejętności

Data publikacji 07.09.2015

W Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach zakończyła się druga edycja warsztatów doskonalenia zawodowego dla przewodników psów służbowych. Tym razem w szkoleniu wzięło 29 policjantów na co dzień pracujących z psami do wyszukiwania zapachów narkotyków, patrolowo-tropiącymi i patrolowymi.

Pięciodniowe szkolenie dla policjantów przewodników i ich czworonożnym podopiecznych posłużyło aktualizacji wiedzy w zakresie najnowszych metod tresurowych oraz wypracowaniu rozwiązań taktycznych podczas przeszukań różnych pomieszczeń i pojazdów.

Absolwenci otrzymali zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w warsztatach, natomiast udział psa został poświadczony odpowiednim wpisem do książki psa służbowego Policji.

Jesteśmy przekonani, że umiejętności i doświadczenie zdobyte podczas szkolenia przyczynią się do jeszcze lepszego wykonywania zadań służbowych przez funkcjonariuszy.

tekst i zdjęcia: asp. Adam Przybylik/ ZKP