Koło ruchu drogowego - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Koło ruchu drogowego

Data publikacji 27.08.2015

Wczoraj na terenie Centrum Szkolenia Policji po raz kolejny odbyło się spotkanie koła zainteresowań w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tematem zajęć przeprowadzonych przez kadrę Zakładu Ruchu Drogowego było: „Kierowanie ruchem drogowym na skrzyżowaniu klasycznym usytuowanym poza drogą publiczną”.

     W spotkaniu prowadzonym przez mł. asp. Martę Paw oraz mł. asp. Pawła Kurka uczestniczyło 29 słuchaczy kursu specjalistycznego w zakresie ruchu drogowego – część szczególna, oznaczonego symbolem RDs – 8/15. Słuchacze mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności z zakresu ręcznego kierowania ruchem. Instruktorzy Zakładu Ruchu Drogowego szczególną uwagę zwracali za zachowanie zasad bezpieczeństwa przez policjantów. Zaprezentowali też sposób kierowania ruchem na skrzyżowaniu w kształcie litery „T” oraz kierowanie ruchem przez dwuosobowe zespoły.

     Funkcjonariusze zostali zapoznani również z możliwościami wykorzystania samochodu specjalistycznego marki Renault Master przeznaczonego do działań profilaktyczno – edukacyjnych.

mł. asp. Marta Paw/ZRD

zdj. ze zbiorów ZRD