Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Doskonalenie umiejętności interwencyjnych, czyli kolejna edycja kursu specjalistycznego „ANI”

Data publikacji 06.08.2015

3 sierpnia br., rozpoczęła się piąta w tym roku edycja kursu specjalistycznego dla policjantów podejmujących interwencje wobec osób agresywnych i niebezpiecznych („ANI-5/15”). W kursie biorą udział policjanci służby prewencyjnej.

     Tematyka zajęć dotyczy rozpoznania miejsca i sytuacji przed podjęciem interwencji, podstaw negocjacji, technik interwencji, taktyki zatrzymywania osób w pomieszczeniach oraz poruszających się pojazdem.

     Pięciodniowy pobyt w Centrum Szkolenia Policji to doskonała okazja, aby w ramach codziennych, intensywnych zajęć na macie, strzelnicy i obiektach symulacyjnych rozwijać umiejętności stosowania siły fizycznej jako środka przymusu bezpośredniego, chwytów i dźwigni transportowych oraz obezwładniania osób i odpierania ataków na policjantów. Niezwykle ważnym elementem programu nauczania są także zajęcia związane z doskonaleniem umiejętności z zakresu zapewnienia optymalnego poziomu bezpieczeństwa policjantom, którzy interweniują wobec osób dokonujących czynnej napaści.

     Nowoczesna i odpowiednio wyposażona baza dydaktyczno-sportowa Centrum Szkolenia Policji stanowi dla słuchaczy doskonałą okazję do podnoszenia swojej ogólnej i specjalnej sprawności fizycznej zarówno podczas zajęć, jak i w czasie wolnym.

mł. insp. G. Winnicki – Kierownik Zakładu Interwencji Policyjnych

zdjęcia M. Mazewski, archiwum ZIP