Specjaliści do walki z narkotykami

Data publikacji 03.06.2015

W Centrum Szkolenia Policji zakończył się kolejny kurs specjalistyczny i tym samym kolejna grupa policjantów nabyła niezbędną w służbie wiedzę i umiejętności. Kurs w zakresie neutralizacji miejsc nielegalnej produkcji narkotyków („NMN-1/15”) ukończyło 12 policjantów.

W zajęciach uczestniczyli policjanci, którzy wcześniej ukończyli kurs doskonalenia zawodowego w zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej i na co dzień zajmują się tą problematyką. Trwające pięć dni szkoleniowych zajęcia poświęcone były przypomnieniu wiedzy z zakresu zwalczania przestępczości narkotykowej i doskonaleniu umiejętności z zakresu neutralizacji miejsc nielegalnej produkcji narkotyków. Zajęcia realizowane były m.in. w mieszczącym się na terenie CSP, Międzynarodowym Centrum Szkoleniowym Zwalczania Nielegalnych Laboratoriów Narkotykowych.

Odpowiednie przeszkolenie policjantów pracujących w komórkach zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej jest kluczowe w realizacji tego typu zadań. Przedmiotowe kursy cieszą zainteresowaniem także przedstawicieli Policji innych państw. Zajęcia realizowane w ramach tej edycji kursu obserwowali przedstawiciele Departamentu Policji Litewskiej oraz Litewskiego Biura Policji Kryminalnej, których wizyta w CSP związana była z realizacją kolejnego etapu unijnego projektu pod nazwą Doskonalenie kompetencji policjantów w zakresie zwalczania narkotyków syntetycznych z uwzględnieniem substancji psychoaktywnych. Program wizyty, zgodnie z tematem i założeniami projektu oraz oczekiwaniami gości, obejmował również omówienie programu kursu i prezentację zajęć dydaktycznych.

podinsp. Dariusz Kaszuba – Zastępca Kierownika Zakładu Służby Kryminalnej