Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Medalowa niedziela legionowskich judoków

Data publikacji 28.04.2015

W ubiegłą niedzielę zawodnicy Legionowskiego Towarzystwa Sportowego udanie zaprezentowali się w Międzynarodowych Mistrzostwach w Judo pod patronatem Burmistrza Grodziska Mazowieckiego.

Rywalizacja była bardzo zacięta, ponieważ do Grodziska zjechało się ponad 400 zawodników z Polski oraz Litwy. Legionowski klub judo reprezentowało wyjątkowo dużo, bo aż czternaście zawodniczek i zawodników. Najlepiej zaprezentowały się dziewczęta. Ze złotymi medalami wróciły: Oliwia Kuźmińska (kategoria do 32 kg), która stoczyła pięć walk – najwięcej z całej drużyny, wygrywając je przez Ippon (przewrócenie przeciwnika na plecy i utrzymanie przez 20 sekund), Klara Gessel w kategorii do 33kg, która podobnie jak jej młodsza koleżanka klubowa zwyciężyła we wszystkich walkach przed upływem pełnego czasu walki (Ippon). Debiutujące na tak prestiżowych zawodach Emilia Ozimina (do 38kg) i Łucja Gessel (do 26kg) uplasowały się na drugich pozycjach, a Olimpia Walasiewicz (do 48kg) na trzeciej. Trenerzy Anna i Jacek Kuźmińscy oraz Madlena Kratiuk do rywalizacji chłopców zgłosili dziewięciu zawodników, trzech z nich wywalczyło brązowe medale – Krzysztof Ślubowski (do 32kg), Jan Grzybowski (powyżej 39kg) i Dawid Kuźmiński (do 51kg). Piąte miejsce przypadło Adamowi Walasiewiczowi (do 41kg), Kacprowi Łasińskiemu (do 42kg) oraz Janowi Gesselowi (do 46kg), a siódme Adrianowi Radomowi (do 45kg). Dzielnie walczyli również Jakub Kulfan i Mateusz Wiśniewski, którym mimo stoczenia zaciętych walk nie udało się uplasować na punktowanej pozycji.

Legionowscy judocy wracają do klubu w dobrych humorach, aby dalej „szlifować” formę i przygotowywać ją do kolejnego startu tym razem w Płocku, gdzie na początku maja będą rywalizować w kategoriach dzieci, ale również kategorii Masters (powyżej 30 lat).