Największa orkiestra świata - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Największa orkiestra świata

Data publikacji 12.01.2015

23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dobiegł końca. Jak co roku, tę ogólnopolską akcję wsparło wiele osób i instytucji, a wśród nich Centrum Szkolenia Policji.

     Nauczyciele policyjni i słuchacze CSP włączyli się do programów sztabów WOŚP zorganizowanych na terenie legionowskich szkół. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Legionów Polskich 1914-1918 prezentowaliśmy stoisko z wyposażeniem z zakresu taktyki działań zespołowych Policji, a także wyposażenie samochodu specjalistycznego typu furgon przeznaczonego do działań profilaktyczno-edukacyjnych. Na najmłodszych czekały materiały edukacyjne i konkursy z tematyki prewencyjnej oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Można było też wylicytować szkolenie z zakresu samoobrony prowadzone przez instruktorów Zakładu Interwencji Policyjnych CSP.

     Każdy kto wczoraj odwiedził Społeczną Szkołę Podstawową nr 35 im. Noblistów Polskich S.T. O. mógł, pod fachowym okiem instruktorów Zakładu Szkoleń Specjalnych CSP, poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą udzielania I pomocy.

     Do Zespołu Szkół w Legionowie przy ul. Zegrzyńskiej 3 przekazaliśmy na licytację szkolenie z zakresu doskonalenia jazdy samochodem osobowym. Zwycięzca licytacji spotka się na zajęciach z instruktorami Zakładu Ruchu Drogowego CSP.

     W niedzielnej wielkiej akcji charytatywnej uczestniczyli: kom. Marceli Śmiałek z Zakładu Służby Prewencyjnej, kom. Sławomir Hołoweńko i sierż. szt. Paweł Kurek z Zakładu Ruchu Drogowego, asp. sztab Łukasz Długołęcki oraz asp. Magdalena Morawska z Zakładu Szkoleń Specjalnych, a także słuchacze kursu specjalistycznego dla policjantów w zakresie przeciwdziałania demoralizacji i przestępczości nieletnich oraz działań podejmowanych na rzecz małoletnich oznaczonego symbolem DSN-3/14 i oczywiście „podinsp. Sowa”.

     Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w przedsięwzięciu i tym samym przyczynili się do zebrania środków pieniężnych niezbędnych dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów.

hg

zdj. ze zbiorów CSP