„Uświadamiamy” również rodziców - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Uświadamiamy” również rodziców

Data publikacji 15.12.2014

Nauczyciele Centrum Szkolenia Policji prowadzą spotkania profilaktyczne nie tylko z dziećmi i młodzieżą szkolną, ale również z ich rodzicami. Ostatnio takie spotkanie odbyło się w ramach dni otwartych zorganizowanych przez dyrekcję Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie i skierowane było przede wszystkim do rodziców uczniów klas gimnazjalnych.

     Prowadzący spotkanie kom. Marceli Śmiałek z Zakładu Służby Prewencyjnej poruszył tematykę dotyczącą zachowań będących przejawem demoralizacji oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich za czyny karalne. Opiekunowie dzieci mieli możliwość poznania algorytmu postępowania w takich sytuacjach. Zostali też poinformowani o odpowiedzialności karnej jaka grozi nieletniemu po ukończeniu 15 i 17 lat. W trakcie prelekcji funkcjonariusz wskazywał również na prawa i obowiązki rodziców wynikające z przepisów kodeksu rodzinnego i opiekuńczego oraz przepisów Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich .

     W spotkaniu oprócz rodziców uczestniczyła dyrekcja szkoły oraz pedagog. Była to doskonała okazja, aby przypomnieć, że w trosce o dobro dziecka niezmiernie ważna jest właściwa współpraca pomiędzy rodzicami, nauczycielami, a także Policją.

Marceli Śmiałek ZSP/hg

zdj. ze zbiorów ZSO nr 2 im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie