Turniej na piaskach - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Turniej na piaskach

Data publikacji 23.09.2014

20 września br. na Zespole Boisk Orlik na Piaskach w Legionowie odbył się V Legionowski Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych. W sportowych zmaganiach wzięło udział 10 drużyn. Reprezentacja Centrum Szkolenia Policji okazała się najlepsza.

     Już po raz piąty w Legionowie został rozegrany Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych organizowany przez Dyrekcję Zespołu Szkół na Piaskach oraz proboszcza Parafii Garnizonowej. Patronował mu Prezydent Miasta Legionowo Roman Smogorzewski.

     Idea zorganizowania turnieju powstała w okresie likwidacji legionowskiego garnizonu i jest elementem kultywowania wojskowych tradycji miasta.

     Z każdym kolejnym rokiem Turniej przyciąga coraz większą liczbę mundurowych zespołów piłkarskich. W sobotnie przedpołudnie pojawiły się drużyny wystawione przez: Centrum Szkolenia Policji z Legionowa (CSP), Komendę Powiatową Policji z Legionowa (KPP), Ochotniczą Straż Pożarną z Legionowa (OSP), Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki z Zegrza (CSŁiI), Brygadę Pancerną z Warszawy Wesoła (1 BPanc), Rejon Obsługi Abonentów z Legionowa (ROA), 32. Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej z Olszewnicy Starej (32 DROP), Wojskowy Instytut Łączności z Zegrza (WIŁ), 9. Brygadę Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych z Białobrzegów (9 BWD DG RSZ), 2. pułk saperów z Kazunia Nowego (2 psap).

     W wyniku zaciętej rywalizacji na podium stanęły następujące drużyny:

I miejsce         - CSP z Legionowa (CSP);

II miejsce        - 1 BPanc z Warszawy Wesoła;

III miejsce      - 2 psap z Kazunia Nowego.

Natomiast tuż za podium uplasowała się 9 BWD DG RSZ z Białobrzegów.

     Najlepszym bramkarzem okazał się Artur Jaguszewski z CSP. Królem strzelców został Krzysztof Weres również z CSP. Najmłodszym zawodnikiem był Damian Król z 1 BPanc, natomiast najstarszym Edward Golan z WIŁ.

     Puchary i nagrody rzeczowe wręczał w imieniu Prezydenta Miasta Legionowa jego zastępca pan Piotr Zadrożny oraz proboszcz Parafii Garnizonowej Ks. Zenon Pawelak, Komendant Straży Miejskiej pan Ryszard Gawkowski i pani Katarzyna Florek, Mistrzyni Polski w pięcioboju Wojskowym.

     Poza rozgrywkami piłkarskimi przygotowano również wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży, w tym możliwość konfrontacji swoich umiejętności z reprezentantami Polski, olimpijczykami w zapasach oraz szermierce.

     Turniejowi towarzyszyły gościnne występy Gwiazd Sportu:

ZAPASY:

Jacek FAFIŃSKI – srebrny medalista olimpijski ATLANTA 1996 r.

Mateusz FAFIŃSKI – mistrz Polski 2013 r, brązowy medalista mistrzostw akademickich świata 2014 r.

SZERMIERKA:

Robert ANDRZEJUK - brązowy medalista olimpijski PEKIN 2008 r.

Danuta ANDRZEJUK-DMOWSKA - mistrzyni świata LIPSK 2005 r.

Sylwia GRUCHAŁA-BĄCZEK - srebrny medalista olimpijski SYDNEJ 2000 r.

Aleksandra SOCHA - brązowy medalistka mistrzostw świata

Marek BĄCZEK - medalista mistrzostw Europy

Krzysztof MIKOŁAJCZAK - mistrz Europy 2005 r.

Seweryn BRZOZOWSKI - mistrz Europy 2012 r.

     Prezentowane przez Mistrzów umiejętności oraz możliwość wypróbowania przez dzieci i dorosłych własnych możliwości w szermierce i zapasach cieszyły się dużym zainteresowaniem zgromadzonych legionowian.

     Podczas imprezy były zbierane dary dla mieszkańców Łutugina (rejonu partnerskiego Powiatu Legionowskiego) leżącego niedaleko Łużańska na Ukrainie w strefie działań wojennych.

     Pomysłodawcą i głównym organizatorem przedsięwzięcia był radny Legionowa, pułkownik Józef Dziedzic ze Sztabu Generalnego WP (obecnie już w stanie spoczynku), którego inicjatywę wspiera mjr Krzysztof Karolak, animator sportu Zespołu Boisk „Orlik” pracujący w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu. Obaj od 2010 roku popularyzują wśród dzieci i dorosłych aktywny wypoczynek oraz mobilizują środowiska mundurowe do wspólnej sportowej rywalizacji i zabawy.

 

Tekst: Piotr Michrowski

Zdjęcia: Grzegorz Litwin