Szkoliliśmy w Białymstoku - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szkoliliśmy w Białymstoku

Data publikacji 22.09.2014

Na terenie lotniska Krywlany w Białymstoku instruktorzy Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji przeprowadzili zajęcia praktyczne z zakresu doskonalenia techniki jazdy samochodem osobowym. W zajęciach uczestniczyli policjanci z Oddziałów Prewencji Policji w Białymstoku, Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku oraz Komendy Miejskiej Policji w Łomży – w sumie sześćdziesiąt osób.

     Na lotnisku, instruktorzy asp. Michał Gemza i asp. Janusz Kozłowski ułożyli kilka torów ćwiczebnych o różnej specyfikacji. Podzieleni na grupy podlascy policjanci mieli okazję poznać i ćwiczyć w praktyce między innymi takie zadania jak: zajmowanie prawidłowej pozycji za kierownicą, operowanie kołem kierownicy w skręcie manewrowym i szosowym, wychodzenie z poślizgu podsterownego i nadsterownego, jazdę z uślizgiem tylnej osi na trolejach, hamowanie z konwencjonalnym układem hamulcowym i z systemem ABS oraz manewry szybkiego, sprawnego i bezpiecznego parkowania.

     Ćwiczenia odbywały się zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni, dzięki czemu można było dostrzec różnicę w zachowaniu auta.

     Każdego dnia, na zakończenie zajęć, funkcjonariusze pokonywali próbę sprawnościową na czas, która łączyła wszystkie ćwiczone wcześniej elementy.

Szkolenie okiem kamery

źródło: www.podlaska.policja.gov.pl

Michał Gemza ZRD

zdj. ze zbiorów ZRD