Tych 30 litrów... - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 26.07.2007

Kolejną akcję HDK mamy za sobą. Tym razem, krew na rzecz potrzebujących oddało 70 młodych policjantów Centrum.

 

 

Jak zawsze, organizacją akcji na terenie naszej szkoły zajął się Wydział Organizacji Szkolenia i Dowodzenia. Ambulans nowodworskiego Centrum Krwiodawstwa stanął, w tej części naszej szkoły, gdzie znajdują się bloki inretnatowe dla słuchaczy. Tak, aby każdy, kto będzie miał chęć przekazać „cząstkę siebie” innym, miał blisko. Zjawiło się wiele osób, jednak nie zawsze wszyscy chętni mogą oddać krew. Popłynęło, więc 31 litrów, chociaż chęci były znacznie większe. Jesteśmy dumni z postawy tych młodych ludzi, którzy dopiero zdobywają pierwsze szlify zawodowe. Takie postawy naszej młodzieży policyjnej jak ta, wskazują na to, że możemy z niej być dumni.


zdjęcieTradycją naszych słuchaczy staje się również dzielenie się czekoladą z dziećmi. Zgodnie z procedurą, każdy krwiodawca otrzymuje od stacji czekolady, które regenerują jego potencjał energetyczny. Jakiś czas temu, któryś z policjantów dał propozycję, aby ofiarować część otrzymanych w ten sposób słodkich tabliczek przekazać dla dzieci z chotomowskiego Domu Dziecka, z którym szkoła nasza utrzymuje bliski kontakt. Potem byli kolejni, kolejni, i tak jest do dzisiaj. Tym razem mamy 171 czekolad, które również trafią do Chotomowa.

Anna Galant, rzecznik CSP