Przewodnik i pies służbowy uczą się współpracy - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przewodnik i pies służbowy uczą się współpracy

Data publikacji 18.09.2014

W Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach rozpoczęły się kolejne edycje kursów specjalistycznych dla przewodników psów służbowych. Tym razem umiejętności doskonalą przewodnicy psów w kategorii do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych (SEW-2/14) i w kategorii patrolowo-tropiące (SEPT-3/14).

     W czasie kursu przekazywane są treści m.in. z zakresu teorii tresury psów, kynologii służbowej oraz taktyki i technik użycia psów służbowych. Zajęcia z tresury praktycznej dla uczestników kursu SEW-2/14, polegają na rozwijaniu umiejętności umożliwiających realizację zadań służbowych związanych z wyszukiwaniem zapachu materiałów wybuchowych. Natomiast słuchacze i ich czworonożni podopieczni, pozostający na kursie  SEPT-3/14 wykonują ćwiczenia z zakresu m.in. odpierania czynnej napaści, ścigania i obezwładniania osób, udziału w zasadzce, konwojowania osób oraz przeszukiwania terenu i zabudowań za ukrytą osobą.

     Aktualnie na wszystkich rodzajach kursów realizowanych w Zakładzie Kynologii Policyjnej przebywa 63 przewodników z psami.

     Wszystkim życzymy sukcesów i jak najlepszych wyników.

hg

zdj. A. Walasek ZKP