Bezpieczny uczestnik ruchu drogowego - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny uczestnik ruchu drogowego

Data publikacji 15.09.2014

Wszyscy, którzy chcieli spędzić miło niedzielne popołudnie i poznać wiele interesujących zagadnień z zakresu bezpieczeństwa i porządku publicznego pojawili się wczoraj w Serocku na „Bezpiecznym Pikniku Rodzinnym nad Jeziorem Zegrzyńskim”. Do programu przedsięwzięcia włączyli się również policjanci Centrum Szkolenia Policji.

     Podczas imprezy, funkcjonariusze omawiali zasady bezpiecznego poruszania się rowerem, zwracali uwagę na aspekty związane z obowiązkami osób pieszych w tym m.in. na zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.

     Przypomnieli także o nowym obowiązku dla pieszych, którzy po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym, muszą być wyposażeni w elementy odblaskowe. Ten obowiązek wprowadza znowelizowany przepis ustawy Prawo o Ruchu Drogowym – art. 11, ust. 4a. Zmiany mają na celu nie tylko zwiększenie bezpieczeństwa pieszych, ale też zminimalizowanie ilości zdarzeń z ich udziałem.

     Z uczestnikami pikniku spotkali się: kom. Sławomir Hołoweńko, asp. sztab. Piotr Mroczkowski i st. asp. Marian Łojek z Zakładu Ruchu Drogowego oraz asp. Magdalena Morawska z Zakładu Szkoleń Specjalnych.

 

M. Łojek ZRD

Zdj. ze zbiorów ZRD