Wizyta stażystów z Uniwersytetu Stanowego w Huntsville - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 03.07.2007

Jak co roku o tej porze, CSP gości stażystów z Uniwersytetu Stanowego im. Sam'a Houston`a z miejscowości Huntsville w stanie Teksas. Wizyta amerykańskich gości rozpoczęła się 30 czerwca i trwać będzie 12 dni.

 

zdjęcie Stażyści przybyli do naszego kraju na zaproszenie KGP w celu zapoznania się z funkcjonowaniem polskiego wymiaru sprawiedliwości. Dlatego też gościć będą nie tylko w naszej szkole, w której zaznajomią się z systemem szkolenia Polskiej Policji.

W poniedziałkowe przedpołudnie gości uroczyście przyjął Zastępca Komendanta CSP nadkom. Piotr Kucia, wprowadzając ich w zagadnienia funkcjonowania naszej szkoły. Resztą zajmą się kierownicy Zakładów CSP, którym również przyjdzie przedstawić działalność podległych im komórek organizacyjnych. Amerykanie poznają również pracę Komendy Głównej i Stołecznej Policji oraz jednostek terenowych.

zdjęcie Zainteresuje to w szczególności policyjną część grupy. Bo większość jej stanowią policjanci zatrudnieni w różnych częściach stanu Teksas. Z pewnością będą mieli się czemu przyjrzeć, bo program wizyty jest bogaty. Obejmuje spotkania z częstochowskimi i krakowskimi policjantami, a także wizytę w Komendzie Powiatowej w Legionowie i Komisariacie Policji Wodnej w Nieporęcie. Prawie wszyscy Amerykanie są po raz pierwszy w naszym kraju i nie ukrywają miłego zaskoczenia Polską. Interesuje ich zwłaszcza nasza kultura, tradycje narodowa i historia.. Stąd przygotowaliśmy dla nich oprócz wizyt w jednostkach Policji, prokuraturach i sądach – również wizytę w Klasztorze na Jasnej Górze, zwiedzanie warszawskiego Starego Miasta, zwiedzanie Zamku Królewskiego na Wawelu i Kopalni Soli w Wieliczce.

zdjęcie   zdjęcie

Anna Galant,rzecznikCSP
zdj. P. Maciejczak, ZKS