Z kamerą w Bazie Szkoleniowej Policji w Kalu - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z kamerą w Bazie Szkoleniowej Policji w Kalu

Data publikacji 08.08.2014

Zapraszamy do obejrzenia materiału foto/wideo z realizacji zajęć Policji wodnej w Bazie Szkoleniowej Centrum Szkolenia Policji w miejscowości Kal koło Węgorzewa.

      Centrum Szkolenia Policji szkoli między innymi policjantów wykonujących zadania na wodach oraz terenach przywodnych. Słuchacze w trakcie kursów nabywają umiejętności związane z wykonywaniem specjalistycznych zadań w służbie prewencyjnej na wodach, ratowania i poszukiwania osób, mienia i sprzętu pływającego oraz manewrowania łodzią w trudnych i ekstremalnych warunkach atmosferycznych. Nabywają również umiejętności organizowania działań ratowniczych, posługiwania się ratowniczym sprzętem specjalistycznym i nawigacyjnym, uczą się także wykorzystywania nowoczesnych środków transportu w tym skuterów wodnych podczas pełnienia służby patrolowej.

     W trakcie realizacji kursów specjalistycznych Centrum Szkolenia Policji korzysta z nowoczesnych jednostek pływających. Są to w szczególności: łodzie motorowe Parker Baltic 900 wyposażone w dwa silniki wysokoprężne  każdy po 320 KM, Parker Baltic 750 z napędem 2 x 175 KM, skutery wodne Yamaha VX z platformami ratowniczymi, łodzie patrolowe Asscaladen, Parker, Harpun 450 oraz mobilne pontony.

     Podczas realizacji kursów współpracujemy z ratownikami Mazurskiej Służby Ratowniczej w Okartowie oraz ratownikami – operatorami skuterów ratowniczych z 4Rescue.

RM

foto/wideo ZSS