"Psychologia kreski" - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Psychologia kreski"

Data publikacji 29.04.2014

Dziś, w Centrum Szkolenia Policji zaprezentowano prace artystów specjalizujących się w szczególnym rodzaju twórczości, jaką jest sztuka karykatury. Wydarzenie, w którym uczestniczyli przedstawiciele kadry kierowniczej oraz funkcjonariusze i pracownicy CSP, jest efektem współpracy Zespołu Psychologów CSP i Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury SPAK.

Spotkanie rozpoczął wykład zatytułowany „Psychologia kreski”, poprowadzony przez wybitnego satyryka-karykaturzystę Jacka Frankowskiego. Prezentacja wybranych prac z jubileuszowej wystawy SPAK z 2012 roku pt. „Koniec żartów” została poprzedzona wystąpieniem Prezesa Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury Witolda Mysyrowicza. Niemałe zaskoczenie i jednocześnie ogromny entuzjazm wzbudziły 34 karykatury kadry kierowniczej Centrum Szkolenia Policji, które znalazły się wśród wystawowych prac. Autorami karykatur są: Robert Dąbrowski, Jacek Frankowski, Arkadiusz Maniuk, Witold Mysyrowicz oraz Dariusz Pietrzak. Prezentacji prac towarzyszył dobry humor i wiele sympatycznych komentarzy.

Środowisko polskich karykaturzystów nie po raz pierwszy współdziała z Policją.
W latach 1997-2001 za sprawą współpracy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie z warszawskim Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego i Stowarzyszeniem Polskich Artystów Karykatury zorganizowało trzy edycje ogólnopolskiego konkursu na rysunek satyryczny o tematyce policyjnej, z udziałem czołówki polskich rysowników, który spotkał się z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem jego uczestników.

Cieszymy się, że udało się tak sprawnie przeprowadzić to interesujące przedsięwzięcie, gdyż warto czasami popatrzeć na świat w krzywym zwierciadle i nabrać dystansu do samych siebie i otaczającej nas rzeczywistości.

 

kr

zdj. Mariusz Mazewski