Dzień otwarty Centrum Szkolenia Policji - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień otwarty Centrum Szkolenia Policji

Data publikacji 11.04.2014

Widowiskowe pokazy tresury psów służbowych, prezentacja taktyki interweniowania z wykorzystaniem pojazdów, jazda sprawnościowa motocyklem oraz udział w ćwiczeniach z zakresu taktyki działań zespołowych Policji - to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowała kadra CSP dla młodzieży ze szkół o profilu policyjnym.

     Dzień otwarty CSP cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród młodzieży, która wiąże swoją przyszłość ze służbą w Policji. Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się w szkolnej auli, gdzie Zastępca Komendanta ds. Dydaktycznych insp. Jarosław Gałuszka powitał młodzież. Następnie nasi goście wysłuchali wykładu poświęconego tematyce cyberprzestępczości.

     Wielu emocji i pozytywnych wrażeń dostarczyła druga część programu, którą rozpoczęli policjanci z Zakładu Interwencji Policyjnych widowiskowym pokazem z zakresu taktyki interweniowania z wykorzystaniem pojazdów. Młodzież, z wielkim zainteresowaniem obserwowała umiejętności jazdy motocyklem służbowym, zaprezentowane przez nauczycieli policyjnych Zakładu Ruchu Drogowego. Równie duże zaciekawienie obserwatorów wzbudziły ćwiczenia z użyciem psów służbowych przygotowane przez  Zakład Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

     W programie wizyty znalazła się również prezentacja wyposażenia funkcjonariuszy Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP. Niewątpliwie dużą atrakcją była możliwość udziału w ćwiczeniach z wykorzystaniem sprzętu przeznaczonego do działań zespołowych Policji. Osób chętnych, którzy chcieli spróbować swoich sił w wykonywaniu zadań przygotowanych przez policjantów z Zakładu Służby Prewencyjnej nie brakowało.  

     Mamy nadzieję, że w interesujący sposób zaprezentowaliśmy Centrum Szkolenia Policji oraz specyfikę zawodu policjanta i wszyscy uczestnicy dzisiejszego spotkania wyjechali z miłymi wspomnieniami.

kr

zdj. Mariusz Mazewski ZSS