Niezwykły team - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Niezwykły team

Data publikacji 02.04.2014

30 marca br. o godz. 10.00 strzał startera dał sygnał do rozpoczęcia 9. PZU Półmaratonu Warszawskiego. Na linii startu biegu na dystansie 21,097 km stanęło 11 215 osób. Wśród biegaczy znaleźli się przedstawiciele Centrum Szkolenia Policji – nauczyciele policyjni Zakładu Interwencji Policyjnych oraz słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego oznaczonego symbolem SZP-9/13 komp. VI, pl. 2.

     Realizując zadania w obszarze kształtowania właściwych postaw, w tym także w zakresie dbałości o zdrowie i sprawność fizyczną, podkom. Wojciech Baluk z ZIP zmotywował słuchaczy do wzięcia udziału w tej wymagającej imprezie sportowej. Pierwszy raz w historii Centrum Szkolenia Policji prawie cały pluton (jeden policjant nie wystartował z powodu przebytej choroby) jako drużyna "Baluk Team" wystartował w półmaratonie. Dla większości sluchaczy był to debiut w tego typu imprezie. Niezaprzeczalnie największym sukcesem było to, iż wszyscy dobiegli do mety uzyskując bardzo dobre wyniki. Najlepsze wyniki uzyskali post. Rafał Jura (czas 1:25:45) i post. Beata Haniaczyk (czas 1:46:04), która w klasyfikacji kobiet ze służb mundurowych zajęła 3. miejsce.

     Z Zakładu Interwencji Policyjnych w półmaratonie wystartowali podkom. Wojciech Baluk, asp. szt. Andrzej Idzikowski, st. asp. Jakub Konieczny i asp. Bogumił Hajdacki. Spośród kadry ZIP CSP najszybszy okazał się instruktor strzelań policyjnych asp. szt. Andrzej Idzikowski (czas 1:52:31).

     Warto w tym miejscu przytoczyć powiedzenie: Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

     Gratulujemy Wam wszystkim, że znaleźliście sposób i pokonując wiele przeciwności dobiegliście do mety! Biegi długodystansowe uzależniają – czekamy na ciąg dalszy…

   

 

 

 

podinsp. Tomasz Maczuga – Zastępca Kierownika ZIP

zdj. ze zbiorów ZIP