Choroba alkoholowa – czy to już? - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Choroba alkoholowa – czy to już?

Data publikacji 21.03.2014

O jednym z największych problemów społecznych, z którym współcześnie przyszło nam się zmierzyć – alkoholizmie, rozmawiała wczoraj kadra Centrum Szkolenia Policji na spotkaniu szkoleniowym, którego organizatorem był Zespół Psychologów.

         Prowadząca spotkanie podinsp. Jolanta Krzemińska – ekspert Zespołu Psychologów Centrum Szkolenia Policji, opowiedziała o tym, jak łatwo i niepostrzeżenie można uzależnić się od alkoholu oraz o trudnościach z uzmysłowieniem sobie, akceptacją i podjęciem odpowiednich kroków, aby przerwać ten „swoisty krąg”.

         Podczas szkolenia uczestnicy wysłuchali wykładu na temat długiej i bolesnej drogi, jaką przebywa każdy uzależniony od alkoholu, nim jego bliscy i on sam zdadzą sobie sprawę z zachodzących negatywnych zmian, zarówno w kontekście zdrowotnym jak i relacji społecznych, w tym rodzinnych. Dużo uwagi poświęcono również kwestii tzw. zaburzonego podejścia w naszej kulturze do spożywania alkoholu, które nie określa jasnych zasad i granic między piciem „normalnym” i „nienormalnym” oraz mylnym stereotypem „alkoholika” kojarzącego się z reguły jednoznacznie. Dziś alkoholizm dotyka różnych grup społecznych, bez względu na płeć, zawód czy stan posiadania. Jest to choroba, która rozwija się podstępnie i indywidualnie ale zazwyczaj zmierza w jednym kierunku, który ma tragiczne skutki.

kr

zdj. Mariusz Mazewski