Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

CSP gościło przedstawicieli Legionowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Data publikacji 20.03.2014

Centrum Szkolenia Policji i proces kształcenia funkcjonariuszy cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem również wśród mieszkańców miasta. Gościliśmy członków Legionowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy mimo deszczowego poranka przybyli licznie i w znakomitych humorach. Była to pierwsza wizyta, podczas której nasi goście mieli okazję zwiedzić szkołę oraz wziąć udział w prezentacjach i ćwiczeniach przygotowanych przez zakłady dydaktyczne.

            Pierwszym punktem wizyty był Zakład Szkoleń Specjalnych, gdzie naszym gościom zaprezentowano podstawowe metody ujawniania, zabezpieczania i identyfikacji śladów na miejscu przestępstw oraz techniki stosowane w daktyloskopii. Równie ciekawy był pokaz i prelekcja z zakresu pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia. Uczestnicy spotkania mieli możliwość zapoznania się z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy m.in. prowadzeniem resuscytacji, wykonywanej również za pomocą defibrylatora.

            W programie wizyty znalazła się również prezentacja zespołu strzelnic Zakładu Interwencji Policyjnych oraz Izby Pamięci.

            Zebrane na gorąco opinie utwierdziły nas w przekonaniu, że spotkanie było udane. Mamy nadzieję, że pobyt u nas spełnił oczekiwania oraz był ciekawym sposobem spędzenia czasu.

KR

zdj. Mariusz Mazewski