Zanim zostaną wodniakami - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zanim zostaną wodniakami

Data publikacji 06.03.2014

Rozpoczęła się pierwsza, z trzech zaplanowanych w tym roku, edycja kursu specjalistycznego dla policjantów wykonujących zadania na wodach i terenach przywodnych DZW-1/14. W kursie realizowanym w Centrum Szkolenia Policji bierze udział dwudziestu policjantów z całej Polski.

     W czasie pierwszych 5 tygodni kursu słuchacze  zapoznają się z przepisami ustaw szczególnych, przepisami żeglugi śródlądowej, teorii prowadzenia małego statku, locji i nawigacji, budowy statku, silników oraz urządzeń pokładowych. Na pływalni CSP będą nabywać wiedzę i umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego.

     Kolejny etap kursu realizowany jest w bazie szkoleniowej CSP w Kalu na Mazurach. Obiekt znajduje się na wodach otwartych, ma własny port i dostęp do akwenu umożliwiającego bezpieczne realizowanie zajęć praktycznych. W czasie 2 tygodni policjanci uczą się m.in. wykonywania manewrów łodzią służbową. W przyszłości umiejętności te pozwolą im bezpiecznie i w prawidłowy sposób wykonywać zadania służbowe w czasie patrolowania śródlądowych dróg wodnych.   

     Wszystkim uczestnikom kursu życzymy powodzenia.

 

Piotr Konstantynowicz ZSS/hg

zdj. Grzegorz Skubich ZSS