Konkurs Policjant Ruchu Drogowego Roku 2007 - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Data publikacji 31.05.2007

Od dzisiaj 36 zawodników rozpoczyna trzydniowe zmagania konkursowe. Czeka ich sześć trudnych konkurencji. Otwarcia Jubileuszowego Konkursu Policjant Ruchu Drogowego Roku 2007 dokonał Dyrektor Biura Kadr i Szkolenia KGP podinsp. Krzysztof Łaszkiewicz.

Są wszyscy! Trzydziestu czterech najlepszych w kraju policjantów Ruchu Drogowego, do których dołączyli (tradycyjnie już) dwaj przedstawiciele Żandarmerii Wojskowej stawiło się do udziału w konkursie. Króciutkiej ceremonii otwarcia dokonał Dyrektor Biura Kadr i Szkolenia KGP podinsp. Krzysztof Łaszkiewicz. Zawodników czeka trudne zadanie – cześć zadań konkursowych: ze znajomości przepisów, strzelania, udzielania pomocy przedmedycznej, kierowania ruchem drogowym na jednym z trudniejszych warszawskich skrzyżowań, oraz jazda sprawnościowa motocyklem i samochodem. Przez trzy dni będziemy im kibicować i „trzymać kciuki”. Nastroje – jak to zwykle wśród RD wyśmienite, tremy – zero, twarze pogodne i radosne. Tak można ich określić na moment przed rozpoczęciem pierwszej konkurencji – testami z wiedzy prawnej. Przypomnijmy, że testy dzielą się na część z przepisów prawa o ruchu drogowym oraz zadań z zakresu prawa karnego, wykroczeń, i innych przepisów służbowych. Ogółem 36 pytań, na które zawodnicy będą udzielać odpowiedzi w ciągu 40 minut. Potem czeka ich strzelanie i sprawdzian z udzielania pomocy przedmedycznej ofierze wypadku drogowego. Konkurencje skończą się około godziny 19.00.

zdjęcie  zdjęcie

zdjęcie   zdjęcie

Życzymy Wam Wszystkim powodzenia!

Anna Galant, rzecznik CSP
Zdjęcia Piotr Maciejeczak ZKS