Wizyty naszych przedstawicieli we Lwowie i Czelabińsku - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 30.05.2007

Centrum Szkolenia Policji, utrzymuje bliskie kontakty nie tylko z rodzimymi szkołami. Tradycją europejskich szkół stają się wspólne spotkania, wymiana doświadczeń i wdrażanie najlepszych, sprawdzonych rozwiązań. Temu celowi służą wzajemne wizyty przedstawicieli szkolnictwa policyjnego w różnych szkołach. W ostatnim czasie przedstawiciele CSP odwiedzili dwie takie szkoły, mieszczące się za wschodnią granicą.

 

Wizyta delegacji CSP we Lwowie.
Kierownictwo Uniwersytetu Spraw Wewnętrznych we Lwowie w celu nawiązania współpracy między polskimi i ukraińskimi szkołami, zaprosiło do siebie przedstawicieli dwóch największych w Polsce szkół policyjnych. Stronę Polską reprezentowali: Prorektor WSPol Szczytno, podinsp. A. Letkiewicz, Dyrektor Instytutu podinsp. T. Szankin, oraz Komendant CSP insp. J. Bąkiewicz, któremu towarzyszył Kierownik Zakładu Taktyki i Technik Interwencji mł. insp. G. Kędzierski. Była to krótka, bo zaledwie trzydniowa wizyta w czasie, której nasi przedstawiciele zapoznali się z ukraińskim systemem kształcenia Milicji, odwiedzili tez filię ASW, mieszczącą się w jednej z miejscowości pod Lwowem oraz Szkołę Milicji w Iwano-Frankivsku. Końcowe ustalenia tej wizyty przyniosą efekty bliskich kontaktów ASW z WSPol (ze względu na podobny system kształcenia w postaci czteroletnich studiów oficerskich), my natomiast jako CSP, nawiążemy współpracę ze szkołą w Iwano-Frankivsku, gdzie podobnie jak w Centrum odbywają się kursy podstawowe i doskonalenia zawodowego z zakresu różnych specjalności.

Wizyta w Czelabińsku.
Druga nasza delegacja, pod przewodnictwem zastępcy Komendanta CSP podinsp. A. Rosół przebywała prawie w tym samym czasie w Instytucie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Czelabińsku. Nasi przedstawiciele skupili się na rozwiązaniach informatycznych, zagadnieniach techniki kryminalistycznej, pracy wychowawczej i obszarach poświęconych organizacji szkolenia. Jest wiele obszarów, z których możemy czerpać doświadczenia, ale też mamy sami do zaoferowania również sporo własnych rozwiązań. Nie była to pierwsza wizyta naszych dydaktyków w tym Instytucie, ponieważ z czelabińską szkołą ta współpraca trwa już od pewnego czasu. Obecnie, będzie ona przyjmowała charakter roboczy, na gruncie interesujących nas wspólnie policyjnych zagadnień.   
 
                                                                                                                podinsp. Anna Galant, rzecznik CSP