Kynologia w służbie - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 24.05.2007

Nasza szkoła tresury psów służbowych w Sułkowicach swoją rangę na europejskim forum policyjnej kynologii utrwala na podstawie własnych, pięćdziesięcioletnich doświadczeń.  Chętnie dzielimy się zdobytą wiedzą i korzystamy z praktyk adekwatnych służb innych krajów. Ostatnio Zakład Kynologii Policyjnej odwiedziły delegacje policjantów z Francji, Bułgarii, Litwy, Mołdawii, Rosji i Ukrainy.

 

zdjęcie Zakład Kynologii Policyjnej w Sułkowicach w świetle wiosennego słońca prezentuje się raczej jak ośrodek wypoczynkowy, nie jak szkoła policyjna. Takie stwierdzenie pada najczęściej z ust zagranicznych policjantów. A w ostatnim czasie w szkole sułkowickiej gościło sporo kolegów zajmujących się sprawami związanymi ze służbą psów w Policji. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy gości z Francji, którzy przybyli do Sułkowic w ramach stałej współpracy.

Tym razem była to wizyta studyjna, której celem jest jak zawsze wymiana doświadczeń w zakresie szkolenia i efektywnego wykorzystania psów służbowych. Nasi goście z Francji są na co dzień pracownikami szkół policyjnych w Cannes-Ecluse (Centralna Szkoła tresury psów służbowych Policji Francuskiej) oraz podobnej szkoły w Lyonie. Było, więc wiele wspólnych tematów. A śmiało stwierdzić można, że nasz Zakład Kynologii Policyjnej jest placówką, znaną i szanowaną w środowisku policyjnym nie tylko Unii Europejskiej. Cieszy się uznaniem i prestiżem, który budowało wiele pokoleń policyjnych kynologów.

zdjęcie   zdjęcie

Obecnie Zakład Kynologii gości kolejną, grupę policjantów. Tym razem z Bułgarii, Litwy, Mołdawii, Rosji i Ukrainy. Trwa bowiem szkolenie które prowadzi CSP dla ekspertów kryminalistyki w zakresie badań osmologicznych. Wczorajszy dzień jego uczestnicy spędzili w sułkowickiej szkole, gdzie mieli możliwość zapoznać się z metodami szkolenia naszych psów służbowych pod kątem wykrywania zapachów, zwiedzenia naszej szkoły, oraz poznania pracy laboratorium osmologicznego. Szkolenie dla wschodniej grupy policjantów będzie trwało do piątku.

Anna Galant, rzecznik CSP