Data publikacji 11.05.2007

CSP w Legionowie oprócz swoich ustawowych obowiązków spełnia również rolę mentora szeroko rozumianego bezpieczeństwa popularyzując jego zasady wśród mieszkańców miasta. Dzisiaj w murach szkoły spotkali się najmłodsi legionowianie, by wykazać się wiedzą na temat swojego bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W Centrum odbył się VI Międzyprzedszkolny Turniej „Przedszkolak bezpieczny na drodze”, organizowany dla dzieci reprezentujących wszystkie legionowskie przedszkola. Jego celem jest propagowanie poprzez zabawę szeroko rozumianego bezpieczeństwa sześciolatków na drogach i ulicach.

zdjęcie Dzieci poprzez zabawę utrwalają wiedzę na temat własnego bezpieczeństwa i prawidłowych zachowań w ruchu drogowym. Dzisiaj, spotkały się po raz szósty, ale po raz pierwszy na terenie CSP. Miały okazję poczuć atmosferę policyjnej szkoły i przyjrzeć się jej życiu. W udostępnionej przez Zakład Komunikacji Społecznej sali, gdzie uczą się policjanci, czuły się doskonale. Dzieci miały jak zwykle do wykonania kilka zadań. Układały puzzle, kolorowały, bezbłędnie wskazywały znaki drogowe i miejsca, gdzie można się bezpiecznie bawić. Niewątpliwą atrakcję stanowił podinspektor Sowa – maskotka Centrum, która przez cały czas im towarzyszyła.

Turniej został zorganizowany przy współpracy Centrum z Przedszkolem Miejskim nr 2. Naszą inprezę zaszczycił swoją obecnością nawet sam prezydent miasta p. Roman Smogorzewski, który szybko zadeklarował swą pomoc dzieciakom w ...struganiu  kredek! A potem zaskoczył wszystkich czytając dzieciom wiersz. Do czytania przyłączył się Komendant Centrum. I przyznać należy, że obydwu Panom sprawiło to wielką frajdę.

Na koniec wszystkich uczestników Turnieju obdarowano atrakcyjnymi nagrodami. Były książki oraz odblaskowe kamizelki i opaski na rękę, a także dyplomy za udział w konkursie i wiele innych drobiazgów. Po zakończeniu konkursowych zmagań dzieciaki miały okazję zobaczyć pokaz jazdy na motocyklach policyjnych przygotowany przez Zakład Ruchu Drogowego CSP.

zdjęcie   zdjęcie

Anna Galant, rzecznik CSP