Inna rola szkoły - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 11.05.2007

CSP w Legionowie oprócz swoich ustawowych obowiązków spełnia również rolę mentora szeroko rozumianego bezpieczeństwa popularyzując jego zasady wśród mieszkańców miasta. Dzisiaj w murach szkoły spotkali się najmłodsi legionowianie, by wykazać się wiedzą na temat swojego bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

W Centrum odbył się VI Międzyprzedszkolny Turniej „Przedszkolak bezpieczny na drodze”, organizowany dla dzieci reprezentujących wszystkie legionowskie przedszkola. Jego celem jest propagowanie poprzez zabawę szeroko rozumianego bezpieczeństwa sześciolatków na drogach i ulicach.

zdjęcie Dzieci poprzez zabawę utrwalają wiedzę na temat własnego bezpieczeństwa i prawidłowych zachowań w ruchu drogowym. Dzisiaj, spotkały się po raz szósty, ale po raz pierwszy na terenie CSP. Miały okazję poczuć atmosferę policyjnej szkoły i przyjrzeć się jej życiu. W udostępnionej przez Zakład Komunikacji Społecznej sali, gdzie uczą się policjanci, czuły się doskonale. Dzieci miały jak zwykle do wykonania kilka zadań. Układały puzzle, kolorowały, bezbłędnie wskazywały znaki drogowe i miejsca, gdzie można się bezpiecznie bawić. Niewątpliwą atrakcję stanowił podinspektor Sowa – maskotka Centrum, która przez cały czas im towarzyszyła.

Turniej został zorganizowany przy współpracy Centrum z Przedszkolem Miejskim nr 2. Naszą inprezę zaszczycił swoją obecnością nawet sam prezydent miasta p. Roman Smogorzewski, który szybko zadeklarował swą pomoc dzieciakom w ...struganiu  kredek! A potem zaskoczył wszystkich czytając dzieciom wiersz. Do czytania przyłączył się Komendant Centrum. I przyznać należy, że obydwu Panom sprawiło to wielką frajdę.

Na koniec wszystkich uczestników Turnieju obdarowano atrakcyjnymi nagrodami. Były książki oraz odblaskowe kamizelki i opaski na rękę, a także dyplomy za udział w konkursie i wiele innych drobiazgów. Po zakończeniu konkursowych zmagań dzieciaki miały okazję zobaczyć pokaz jazdy na motocyklach policyjnych przygotowany przez Zakład Ruchu Drogowego CSP.

zdjęcie   zdjęcie

 zdjęcie   zdjęcie


Anna Galant, rzecznik CSP
Zdjęcia Piotr Maciejczak ZKS