Specjaliści od nieletnich

Data publikacji 29.10.2013

W Centrum Szkolenia Policji 20 policjantów z jednostek terenowych Policji zakończyło naukę na drugiej w bieżącym roku, edycji kursu specjalistycznego w zakresie taktycznych aspektów prowadzenia postępowania w sprawach nieletnich oznaczonej symbolem TN - 2/13.

Jednym z celów kursu było przygotowanie uczestników do zaplanowania i zrealizowania czynności, w ramach prowadzonego postępowania wobec nieletniego sprawcy czynu karalnego lub nieletniego zdemoralizowanego, dobierając właściwą taktykę działania. Intensywny program szkolenia wypełniony był zajęciami teoretycznymi oraz praktycznymi.

Wszyscy zakończyli kurs z wynikiem pozytywnym. Zastępca Kierownika Zakładu Służby Prewencyjnej Centrum Szkolenia Policji – podinsp. Tomasz Wewiór pogratulował uczestnikom kursu uzyskanych wyników i życzył im powodzenia w dalszej służbie.

Marceli Śmiałek ZSP

zdj. Sławomir Klimaszewski ZSP