Pozytywne kibicowanie - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pozytywne kibicowanie

Data publikacji 23.10.2013

Słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego Centrum Szkolenia Policji spotkali się z Jackiem Purskim ze Stowarzyszenia „Nigdy Więcej”, by usystematyzować i poszerzyć wiedzę na temat sposobów przeciwdziałania rasizmowi, ksenofobii i nietolerancji oraz eliminowania ze sportowych trybun faszystowskich symboli mowy nienawiści.

     W czasie wykładu słuchacze mieli okazję zapoznać się z przykładami  dyskryminacyjnych zachowań w różnych obszarach życia społecznego, a także z zakazaną symboliką pojawiającą się na stadionach. Omawiana problematyka wzbudziła ogromne zainteresowanie – wykład przerodził się w żywą dyskusję, która trwała znacznie dłużej niż planowano. Słuchacze, wspólnie z prowadzącym spotkanie zastanawiali się, jak uwolnić stadiony od przejawów nietolerancji i uprzedzeń.

     Spotkanie ze słuchaczami zorganizowała kom. Anna Rybicka – Pełnomocnik Komendanta CSP ds. Ochrony Praw Człowieka.

     Stowarzyszenie „Nigdy Więcej” istnieje od 1996 roku, jest apolityczną organizacją, która prowadzi m.in. kampanię „Wykopmy Rasizm ze Stadionów”. Jest również współzałożycielem sieci Futbol Przeciwko Rasizmowi w Europie (FARE). Przy wsparciu UEFA i FARE Stowarzyszenie „Nigdy Więcej” koordynowało antyrasistowskie działania edukacyjne związane z przygotowaniami do EURO 2012 w Polsce i na Ukrainie oraz Projekt Odpowiedzialności Społecznej UEFA EURO 2012 – „RESPECT Diversity – Football Unites”.

 

hg

zdj. Mariusz Mazewski ZSS