Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Judocy w Warszawie

Data publikacji 21.10.2013

W sobotę 19 października w IX Ogólnopolskim Białołęckim Turnieju Judo wystartowali zawodnicy Legionowskiego Towarzystwa Sportowego i sekcji judo z Wieliszewa. Warto przypomnieć, że prezesem LTS jest jeden z wykładowców CSP, a Towarzystwo korzysta z nowoczesnych obiektów sportowych Centrum Szkolenia Policji. Toteż ogromnie cieszy fakt, że reprezentanci LTS – mieszkańcy Miasta i Gminy Legionowo oraz Powiatu Legionowskiego odnoszą liczne sukcesy w różnego rodzaju konkursach i zawodach.

Reprezentacja obu klubów liczyła 10 zawodników w wieku 8 – 12 lat. Zawody były bardzo mocno i licznie obsadzone, startowało ponad 300 zawodników z klubów województwa mazowieckiego. Podopieczni trenerów Anny i Jacka Kuźmińskich, Madleny Kratiuk oraz Grzegorza Leśniaka wywalczyli dwa medale i kilka punktowanych pozycji do rankingu ligi Mazowsza. Srebrny medal wywalczył Łukasz Winnicki, który stoczył dwa pojedynki. Brąz zawisł na szyi Dawida Kuźmińskiego, który stoczył cztery pojedynki w tym trzy wygrane (dwa z nich przez ippon stosując trzymanie – unieruchomienie przeciwnika na plecach). Piąte miejsca wywalczyli:  Jan Rzeczkowski, Wojciech Brodzik, Daniel Tomaszewski. Siódme pozycje przypadły: Maciejowi Sieradzowi, Michałowi Zbysińskiemu i Aleksandrowi Olszewskiemu. Bez punktów zakończyli rywalizację Marek Zbysiński i Krzysztof Nowak, jednak „tanio skóry nie sprzedali”.

Składamy gratulacje udanego występu zawodnikom LTS i Wieliszewa i życzymy zapału do dalszych treningów.