Międzynarodowe warsztaty młodzieży - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Międzynarodowe warsztaty młodzieży

Data publikacji 18.10.2013

W sali widowiskowej Urzędu Miasta Legionowo w ramach projektu „Międzynarodowe warsztaty młodzieży w Legionowie” odbyła się konferencja podsumowująca tygodniowe spotkanie młodzieży z Francji, Ukrainy i Polski. Do projektu realizowanego przez Prezydenta Miasta Legionowo oraz Dyrektora Zespołu Szkół nr 3 w Legionowie włączyło się także Centrum Szkolenia Policji.

     Młodzież z z francuskiego miasta Senlis, z Kijowa i z legionowskiego Gimnazjum nr 3 odwiedziła Centrum Szkolenia Policji, gdzie uczestniczyła w wykładzie z zakresu przeciwdziałania przemocy i zapobiegania zjawisku narkomanii. W czasie zwiedzania obiektów szkoły duże zainteresowanie gości wzbudziła Hala Technik Interwencji, jak też nowoczesny zespół strzelnic. W zajęciach z młodzieżą uczestniczyli nauczyciele policyjni z Zespołu Psychologów CSP.

     Prowadzone w języku angielskim warsztaty, pod honorowym patronatem Polskiego Komitetu ds. UNESCO, współfinansowane były przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Miały na celu przełamywanie barier językowych i poznanie tradycji kulturowych innych narodów oraz „pokazanie, że wszyscy jesteśmy dziećmi Europy”. W ramach projektu prowadzone były warsztaty teatralne, dziennikarskie i plastyczne.
W efekcie zajęć powstały m.in. gazeta, reportaż oraz film, przygotowano też wystawę prac plastycznych.

     W czasie dzisiejszej konferencji obejrzeliśmy przygotowaną przez młodzież mini dramę i fotoreportaż ilustrujący tygodniowe warsztaty, wysłuchaliśmy też wystąpień m.in. Tarasa Szumiejko – historyka i dziennikarza, Marii Artemiuk – animatorki kultury, sekretarza polsko-ukraińskiej Fundacji Trans Kultura, a także reportera Wojciecha Nomejki.

     Wśród osób zaproszonych na konferencję był Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. dr Roman Stawicki oraz przedstawiciele kadry kierowniczej i dydaktycznej szkoły.

     Gratulujemy organizatorom wspaniałego międzynarodowego przedsięwzięcia.

hg

zdj. Mariusz Mazewski ZSS