Dzieci z Zuzeli w CSP - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 10.05.2007

Centrum gościło 33 wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Zuzeli. Dzieci zwiedzały szkołę policyjną i obejrzały specjalnie dla nich przygotowane pokazy. Miały okazję pobawić się z policyjnymi psiakami, a także posiedzieć za kierownicą radiowozu i policyjnego motocykla.

 

Dzisiaj odwiedziły naszą szkołę dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zuzeli. Policja od dawna utrzymuje bliskie kontakty z tym ośrodkiem, dlatego też nasi goście dobrze czuli się wśród policjantów.

Dzieci przywitał sam podinsp. Sowa - maskotka naszej szkoły, który zaprowadził je na halę sportową, gdzie miały okazję przyjrzeć się ćwiczeniom policjantów. Później instruktorzy z Sułkowic przygotowali dla nich pokaz tresury policyjnych psów służbowych. Była to prawdziwa niespodzianka, ponieważ w pokazie uczestniczyły psy, które zazwyczaj nie kojarzą się z Policją. Dla specjalnych gości dobraliśmy tym razem najsympatyczniejsze rasy, jakimi dysponuje sułkowicka szkoła przewodników. Były labradory, śliczny spaniel i niewielki, przesympatyczny terier. Wszystkie oczywiście aktualnie służą w Policji. Policjanci zaprezentowali dzieciom elementy tresury psów, specyficzne dla każdej rasy.

Dzieciaki miały okazję poznać bliżej psiaki, a nawet zaprzyjaźnić się z nimi. Policjanci z ruchu drogowego pokazali dzieciom pierwszy etap szkolenia policyjnego motocyklisty. Dzieci miały okazję zobaczyć coś naprawdę niezwykłego – jazdę na motocyklach terenowych po terenie motodromu. Przez cały czas pobytu gościom towarzyszyła nasza maskotka, która wprowadziła wiele humoru, radości i uśmiechów na twarzach naszych gości.

zdjęcie   zdjęcie

 zdjęcie   zdjęcie


Anna Galant, rzecznik CSP
    Zdjęcia Piotr Maciejczak ZKS