Eliminacje już za nami

Data publikacji 15.10.2013

Na terenie Zakładu Kynologii Policyjnej Centrum Szkolenia Policji zakończyły się eliminacje na szczeblu wojewódzkim do VI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Do rywalizacji stanęło 56 zawodników reprezentujących Komendy Powiatowe i Miejskie Policji garnizonu mazowieckiego.

Policjanci musieli wykazać się znajomością wiedzy z zakresu psychologii, prewencji kryminalnej i przeprowadzania interwencji. W czasie symulacji funkcjonariusze zaprezentowali umiejętność stosowania procedur prawnych, zbierania i wartościowania informacji o zdarzeniu, jak też panowania nad emocjami.

Wyniki eliminacji przedstawiają się następująco:

Pierwsze miejsce: sierż. szt. Rafał Mąkosa

dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach.

Drugie miejsce: sierż. szt. Robert Marchewka

dzielnicowy z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu Komisariat 1.

Trzecie miejsce: asp. Andrzej Mikołajczak

dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Wielki finał odbędzie się w dniach 26-27 listopada 2013 r. w Szkole Policji w Katowicach. Policjanci - dzielnicowi z całego kraju będą walczyć o tytuł „Dzielnicowego Roku”. Już teraz wszystkim uczestnikom konkursu życzymy powodzenia.

hg

zdj. Artur Walasek ZKP