Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Jedźmy tak, aby było nas więcej, a nie mniej” – zakończenie sezonu motocyklowego 2013.

Data publikacji 09.10.2013

Instruktorzy zespołu doskonalenia techniki jazdy motocyklem Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji uczestniczyli w Mszy św. podsumowującej sezon motocyklowy 2013. Tym razem ta podniosła uroczystość odbyła się w kościele parafialnym Miłosierdzia Bożego w Legionowie.

     Nasi przedstawiciele wraz z Zastępcą Kierownika ZRD podinsp. Dariuszem Boruszewskim udali się na Mszę, aby podsumować i zamknąć tegoroczny sezon motocyklowy. Tradycją jest wspólna modlitwa miłośników motocykli za szczęśliwe zakończenie sezonu. Uczestnicy spotkania pamiętali też o tych, którym nie udało się dojechać do jego końca – podczas mszy odczytano ich nazwiska.

     W czasie wspólnego podsumowywania sezonu przed i po Mszy św. motocykliści wymienili się doświadczeniami, omówili najciekawsze podróże, wspomnieli tych „którzy przemierzają niebiańskie autostrady”. Przypomnieli też zasady, które warto zapamiętać:

„Nie jedź szybciej, aniżeli twój anioł stróż potrafi latać”,

„Rozpędzić się jest łatwo, zatrzymać się możesz nie mieć już okazji”,

„Żeby jeździć motocyklem trzeba mieć benzynę we krwi, ale i olej w głowie”.

     Policjanci ZRD od lat włączają się w różnorodne działania podejmowane na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach. Popierają także ten rodzaj duchowej zadumy nad własnym (i nie tylko) bezpieczeństwem popularyzowanym przez księdza Jarosława Wyszomirskiego.

Dariusz Boruszewski – Zastępca Kierownika ZRD

zdj. Mariusz Mazewski ZSS

Kamil Słupecki